בחירת דוכן שווארמה


בחירת דוכן שווארמה הנכון יכול להיות קצת מסובך, אבל יש כמה דברים שאתה צריך לדעת כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר.

מי המציא שווארמה

באופן מסורתי, שווארמה בושלה על אש פתוחה, אם כי כיום מכינים שווארמה בגז או בחום חשמלי. שווארמה היא אוכל הרחוב המזרח תיכוני המסורתי. זו מנה בשרית הדומה לבוריטוס, אך היא עשויה עם אפשרות קלה יותר ידידותית לפחמימות.

ניתן להכין שווארמה באמצעות מגוון בשרים. כמה מתכונים שווארמה להשתמש כבש, בשר בקר, עגל, או עוף. הוא מוגש בדרך כלל בפיתות ועם סלט ישראלי. התבלינים שנכנסים לשווארמה הם עמוד השדרה של המנה. הם כוללים פלפל שחור, ג ' ינג ' ר, כמון וכורכום. מרינדות שווארמה מסורתיות אחרות כוללות יוגורט וחומץ.

שווארמה היא אחד ממאכלי הרחוב החמים ביותר במזרח התיכון, והיא הפכה למנה פופולרית במדינות רבות. בשנים האחרונות, עסקים שווארמה התפוצצו, ורבים עכשיו משגשגים.

השם שווארמה בא מהמילה הערבית שאווי, שפירושה"מפנה". בעבר, שווארמה היה מבושל על אש פתוחה, אבל היום, זה נעשה על רוטיסרי אנכי. שיטת בישול זו מתמקדת ברוך ובטעם. את השווארמה מגישים בדרך כלל בפיתות ומלווה בטחינה וסלט ישראלי.

השווארמה מוגשת בדרך כלל גם עם טום, או רוטב, שהוא תוספת מסורתית. צ ' יפס שווארמה הם גם פופולריים. הם מכוסים חמוצים לפת.

כמה סוגים של שווארמה יש?

בין אם אתם אוכלים שווארמה בבית או במסעדה, חשוב לדעת בדיוק למה אתם נכנסים. שווארמה היא תכשיר בשר ערבי לבנטי הכולל מגוון טעמים ותבלינים. זה יכול להיות מוגש כמו כריך, כמו לעטוף, או בקערה עם ירקות.

מקורו של שווארמה באימפריה העות ' מאנית ומאוחר יותר הפך פופולרי ביוון. הוא נחשב לאוכל רחוב במזרח התיכון וכעת הוא נאכל ברחבי העולם. שווארמה מוגשת בדרך כלל עם ירקות, כמו בצל, מלפפונים וחמוצים. הוא מוגש גם עם חומוס ורוטב שום.

ישנם סוגים רבים ושונים של שווארמה, כולל עוף, בקר והודו. זנים שונים אלה מוכנים באמצעות מרכיבים שונים. התבלינים המשמשים בשווארמה משתנים בהתאם לאזור בו מוגשת המנה. התבלינים הם בדרך כלל כורכום, קינמון, ציפורן ושום.

כדי להכין שווארמה, בשר מושרה. הבשר מבושל לאט במשך תקופה ארוכה. לפעמים מוסיפים שומן לבשר כדי לתת לו יותר טעם.

שווארמה נאכלת בדרך כלל ככריך. הבשר מוגש עם חומוס ורוטב שום, וניתן להגיש אותו עם חמוצים. לאחר מכן עוטפים את הבשר בלחם שטוח. ניתן להגיש את הבשר גם בקערה. ניתן לרכוש שווארמה אצל רוכלי רחוב, מסעדות או חנויות מכולת.

מהי שווארמה קלאסית?

באופן מסורתי, שווארמה היא כריך מזרח תיכוני, העשוי מבשר צלוי איטי המוגש בכריך. זה מלווה לעתים קרובות חומוס או יוגורט.

המרכיבים העיקריים של שווארמה הם עוף, בקר או כבש, והם כבושים לפני הבישול. לאחר מכן הם מגולחים לשכבות דקות ומוגשים בכריך. השומן בין שכבות הבשר מוסיף טעם ולחות.

השווארמה מוגשת בדרך כלל בפיתות. הבשר מלווה ביוגורט, מלפפונים וירקות אחרים. מעליו גם טחינה, משחה אגוזית העשויה משומשום טחון.

דוכני שווארמה פופולריים ברחבי העולם. בין אם הוא מוגש במסעדה או כאוכל רחוב, שווארמה היא ביס טעים המייצג את טעמי המזרח התיכון.

שווארמה הוא אוכל רחוב מזרח תיכוני פופולרי שנאכל בכבדות בישראל, טורקיה ומצרים. הוא נהנה גם בארצות הברית ובקנדה.

שווארמה מיוצרת על ידי מרינדת בשר בתערובת תבלינים, אשר לאחר מכן נצלה או נצלה על יריקה אנכית. התבלינים המשמשים משתנים מאוד ברחבי המזרח התיכון, אך לכולם יש פרופיל טעם משותף.

התבלינים בשווארמה משמשים גם במטבח ההודי ובדרום מזרח אסיה. התבלינים משמשים להוספת טעם לבשר וליצירת טעם עשיר ומלוח.